Forum Discuţii diverse Discuţia la modă LEGI IMPOSIBIL DE APLICAT - SUBVENTIONAREA SISTEMELOR ...
Discuție deschisă în Discuţia la modă

LEGI IMPOSIBIL DE APLICAT - SUBVENTIONAREA SISTEMELOR SOLARE DE INCALZIRE

Buna,
stie cineva cum ar putea o persoana fizica care doreste sa obtina finantare pentru un sistem solar pe casa propie o astfel de finantare din moment ce termenul de depunere al solicitarilor este pana in 23 11 2008 si deabia de atunci incep sa se anunte firmele autorizate sa implementeze acest sistem pentru persoane fizice?
Ordinul Ministerului Mediului si Dezvoltarii Durabile nr. 1339/2008 pentru aprobarea Ghidului de finantare a Programului de inlocuire sau completare a sistemelor clasice de incalzire cu sisteme care utilizeaza energie solara, energie geotermala si energie eoliana ori alte sisteme care conduc la imbunatatirea calitatii aerului, apei si solului, a fost publicat in Monitorul Oficial, Partea I nr. 742 din 03.11.2008.

Termenul limita este 28 noiembrie, nu 23...poate cererile trebuiesc depuse in intervalul asta:((
Ati incercat sa aflati ce va intereseaza de la Minister? Ordinul l-am citit dar am ramas la fel de nelamurita...poate e doar un act normativ care trebuia bifat la "adoptate"....nu neaparat implementata masura:D