avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 581 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... acordare salar mediu pe unitate la nastere
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

acordare salar mediu pe unitate la nastere

buna ziua!
m-ar interesa daca se mai acorda acel salar mediu pe unitate la nasterea unui copil , dupa modificari de legi, neacordarea diferitelor indemnizatii. lucrez intr-o scoala de stat .
va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:51, 12 Ianuarie 2011
In unele scoli, DA...In scoala mea, NU...d ar ,ii voi actiona in instanta...
Ajutorul pentru nastere nu se ofera in baza unui act normativ aprobat de Guvern sau parlament , ci in baza CCMN.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Prima de nastere acordata de angajator allison allison Buna. Am primit de la angajator o prima de nastere echivalenta cu salariul meu net, si nu cu salariul mediu pe unitate (care e mult mai mare decat salariul ... (vezi toată discuția)
Acordarea salariului mediu pe unitate la nastere andrea44 andrea44 acordarea salariului mediu pe unitate la nastere,mai e valabil in anul 2012-2013? as dori si numarul articolului de lege care aproba,anuleaza acest lucru.Si ... (vezi toată discuția)
Drepturi banesti pentru mamele care au nascut lucialuca lucialuca Buna ziua! Care sunt drepturile banesti de care beneficiaza o femeie care a nascut, fiind angajata intr-o unitate de stat (spital), in afara de indemnizatia de ... (vezi toată discuția)