Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... acordare salar mediu pe unitate la nastere
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

acordare salar mediu pe unitate la nastere

buna ziua!
m-ar interesa daca se mai acorda acel salar mediu pe unitate la nasterea unui copil , dupa modificari de legi, neacordarea diferitelor indemnizatii. lucrez intr-o scoala de stat .
va multumesc!
In unele scoli, DA...In scoala mea, NU...d ar ,ii voi actiona in instanta...
Ajutorul pentru nastere nu se ofera in baza unui act normativ aprobat de Guvern sau parlament , ci in baza CCMN.