Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contestatie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contestatie

Buna seara, va rog, am nevoie de un model de contestatie.Lucrez in invatamant si directorul mi-a diminuat salariul pentru ca nu am adus diploma de licenta, am adus adeverinta si au trecut mai mult de 12 luni de la emiterea ei.Sunt absolventa Spiru Haret si din cauza scandalului cu MECTS nu am intrat in posesia diplomei.Am fost incadrata si salarizata Profesor invatamant primar de la 01.01.2010.Multumesc anticipat pentru raspuns, o seara buna.
Contestatia impotriva deciziei de diminuare a salariului nu se face dupa un draft, ea este o ceree ce trebuie facuta in raport cu situatia concreta.
Multumesc, o seara buna.