Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cod caen servicii web
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cod caen servicii web

Vreau sa infiintez o firma care sa vanda servicii web,si anume un site de dating pentru care userii trebuie sa plateasca sa se inregistreze.Site-ul va fi pentru germania.Nu stiu ce cod caen trebuie.
63 Activităţi de servicii informatice
631 Activităţi ale portalurilor web, prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
6312 Activităţi ale portalurilor web
Da dar care din ele ca domeniu principal?Care se refera exact la asta.
Poti pune unul dintre ele care crezi tu ca e mai important ca obiect principal, iar pentru celelalt te vei autoriza. Oricum si obiectul principal trebuie autorizat, iar la autorizare nu esti limitat la o singura activitate poti sa faci mai multe in paralel.
Buna ziua,
La ce se refera anume "autorizarea"...
De ex, eu am ca principala activitatea organizarea de spectacole..
multumesc anticipat.
Autorizare inseamna a da cuiva dreptul de a face, de a spune ceva.
De exemplu, pentru activitatea de organizare spectacol vi s-a emis autorizatie ca PFA de catre Primarie sau ati infiintat o societate comerciala cu acest obiect de activitate. In baza acestor acte, dvs sunteti autorizat sa desfasurati aceasta activitate.