Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 coduri caen srl-d
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

coduri caen srl-d

Buna ziua,
am si eu nevoie de o lamurire: pentu codurile caen ce trebuie declarate la infiintarea unui srl-d, se pot alege diviziuni, respectiv grupe din sectiuni sau este obligatoriu o clasa?
spre exemplu ar trebui sa aleg 63 sau trebuie 6311? :
63-Activitati de servicii informatice
631-Activitati ale portalurilor web, prelucrarea datelor, administrarea paginilor web si activitati conexe
6311-Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web si activitati conexe
Multumesc anticipat!
Codurile caen, pe care le veti insera sunt cele formate din 4 cifre, subdiviziuni cum le numiti dumenavoastra, in nici un caz clasele, deci 6311.
6311 e activitatea desfasurata, 631 e domeniul de activitate, 63 e obiectul activitatii
multumesc frumos pentru raspuns si promptitudine!