avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1912 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 coduri caen srl-d
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

coduri caen srl-d

Buna ziua,
am si eu nevoie de o lamurire: pentu codurile caen ce trebuie declarate la infiintarea unui srl-d, se pot alege diviziuni, respectiv grupe din sectiuni sau este obligatoriu o clasa?
spre exemplu ar trebui sa aleg 63 sau trebuie 6311? :
63-Activitati de servicii informatice
631-Activitati ale portalurilor web, prelucrarea datelor, administrarea paginilor web si activitati conexe
6311-Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web si activitati conexe
Multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: oricami_arh , utilizator 11:02, 12 Aprilie 2012
Codurile caen, pe care le veti insera sunt cele formate din 4 cifre, subdiviziuni cum le numiti dumenavoastra, in nici un caz clasele, deci 6311.
6311 e activitatea desfasurata, 631 e domeniul de activitate, 63 e obiectul activitatii
multumesc frumos pentru raspuns si promptitudine!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Codul caen potrivit pentru servicii de optimizare a websiteurilor pentru motoare de cautare Dan1310 Dan1310 Vreau sa stiu care este codul CAEN potrivit pentru o firma care se ocupa in primul rand cu optimizarea websiteurilor pentru motoare de cautare (SEO). Va ... (vezi toată discuția)
Pfa, coduri caen aferente normei de venit 104 servicii informatice, timisoara danid danid Doresc sa infiintez un PFA, iar impozitul sa fie pe norma de venit. Care sunt codurile CAEN acceptate in judetul Timis pentru Servicii Informatice? Am vorbit ... (vezi toată discuția)
Cod caen, firma de anunturi de publicitate online si autorizatie nzsolt85 nzsolt85 Buna Ziua, tocmai am deschis o mica afacere, care are ca activitatea de baza: 631 Activitati ale portarulilor web, prelucrarea datelor, administrarea ... (vezi toată discuția)