Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... nup
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

nup

de la cine primesti nup-ul
De la procurorul care efectueaza sau supravegheaza urmarirea penala.
organele politiei judiciare intocmesc propunerea de NUP in baza careia procurorii dispun sau nu NUP prin rezolutie.

(asta in cazul in care cercetarea a fost efectuata de politie, sub supravegherea procurorului)