Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Calcul salarii conform noii legi a salarizarii
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Calcul salarii conform noii legi a salarizarii

as dori un raspuns de la cineva care a stabilit salariile cf. noii legi a salarizarii pt.2011, cum a procedat.
se apropie data salariului si inca nu a fost emis ordinul comun al celor 2 ministere care "cica"ne voi indica formula concreta de calcul a salariilor.#-o
Am pus la documente utile (in dreapta, jos) TABEL ITM.
Exista (tot acolo) raspunsul MMFPS referitor la neinregistrarea CCMUN.

:luck:
ContSters167247, utilizator
nu pot vizualiza tabelul cu indicii de ierarhizare
Eu cred ca era vorba de cum ne calculam salariile, noi, bugetarii, ca indicii aia de la ITM se refera la privati:( Ce facem si astia care in octombrie am avut stimulente despre care nimeni nu stie cum si in ce proportie se introduc in salariu?? Ce facem, cu sporul de conditii pe care l-am luat anul trecut cu regulament? Dar cei care in octombrie, inca mai luau salariul de merit? Unde naiba sunt normele alea de aplicare a legii 285/2010, care trebuiau cica sa apara in 15 zile??
Eu personal, si aici poate sunt offtopic si nu sfatuiesc pe nimeni sa faca ca mine, daca pana la data cand voi calcula salariile nu voi avea hartoaga de la guvern care sa ma lamureasca ce si cum, o sa aplic 15% la brutul din octombrie (cu tot ce o contine el, inclusiv salariu de merit la unii colegi - nimeni nu explica ce fac in cazul asta), o sa adaug intreg stimulentul pe octombrie, si sa-l vad eu pe ala de la Curtea de Conturi care zice ceva ca il trimit sa defileze direct pe Calea Victoriei!
Multa sanatate!
aia de cla curte ar defila fericiti, doar nu au incadrarile noastre:)=D>
Aplicati 15% la brutul din octombrie 2010 dar ce seintampla cu cei care au promovat in noiembrie si decembrie 2010,vca se depaseste limita cheltuielilor de personal aprobate pt unitatile administrativ teritoriale de catre minister in ordinul 7/57/2011, ordin care ne comunica suma maxima pt chelt de personal in 2011 stabilita prin aplicarea a 15% la salariul brut din octombrie 2010, fara a se tine cont de promovari,...