Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Se prelungeste detasarea?
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Se prelungeste detasarea?

Am auzit ca urmeaza sa se dea o hotarare de guvern pentru a se prelungi detasarea politistilor la SPCLEP .Stie cineva daca este adevarat si conditiile de prelungire ? Ma refer la salarizare.Mai luam si de la MAI sau ramanem doar cu salariul de la primarii,care e f.f.mic ?
Se pare ca se prelungeste cu 6 ani, iar salarizarea se face ca si pana acum: jumatate primaria, jumatate ''Bucurestiul'' :) Nu se micsoreaza salariul.
ContSters126200, utilizator
Super.Sa vezi iar discutii cu cei de la primarie.
Daaa :) Mi-ar fi placut sa vad cum fac fata doar cu pesonalul lor ''specializat''... Probabil de aceea s-a prelungit detasarea. Ma mir ca nu v-au anuntat oficial, se stia de joi. Poate s-au bucurat prea tare si au uitat :giggle:
Succes :luck:
ContSters126200, utilizator
E sigur? caci din dialogul de mai sus, se intelege ca se va da o hotarare de guvern pt. prelungire, nu ca s-a dat?... ar fi bine pt. noi, cand se confirma detasarea, dar la cati am ramas, 150, orice e posibil...#-o
Am o cunostinta in aceeasi situatie - politist detasat etc. Vineri dimineata i s-a comunicat de la ''judet'' telefonic ca li se prelungeste detasarea pe inca 6 ani (sunt 2 politisti si 2 personal contractual) in aceleasi conditii de pana acum. Hartie inca nu au primit. Detasarea lor s-ar fi terminat in aprilie si desigur ca isi faceau probleme ce se va intampla cu ei, unde vor ajunge. Nu stiu exact in baza carei hotarari si a cui s-a dat aceasta dispozitie, poate nu trebuie chiar HG pentru 150 de oameni.
Ar trebui sa intrebati si dvs. structurile superioare, nu primaria de care apartineti, pentru ca au fost multi primari care atunci cand a fost vorba de reduceri de personal in vara, au trecut prima oara pe liste detasatii si nu cred ca prelungirea detasarii ii bucura prea tare...
ContSters126200, utilizator