Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Conducere fara permis
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Conducere fara permis

Inculpatul AB a fost condamnat in anul 2009 pentru infractiunea de a conduce un autovehicul fara a avea permis de conducere, si i s-a aplicat o pedeapsa de 1 an cu suspendare cu 3 ani de incercare. In 2010 safarseste aceeasi fapta, pedeapsa anterioara ii este revocata si este condamnat la 1 an si 2 luni cu executare. Exista vreo posibilitate ca in calea de atac sa ii fie schimbata incadrarea intr-una din pedepsele care nu implica executarea?
ce infractiuni aveti in vedere cand solicitati schimbarea incadrarii juridice?