Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... fara acte
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

fara acte

am si eu o problema...anul trecut prin octombrie...am vandut automobilul personal(dacia 1310 Bv-04_joa) unui tip...
si la mica intelegere am stabilit ca in maxim 1 luna se prezinta la politie pentru a face actele necesare.banii pe masina iam primit...am si contractul de vanzare cumparere.Dar problema este ca nici pana in ziua de azi nu sa prezentat sa facem actele.asigurare nu mai are din luna noiembrie.Cartea masinii in original este in posesia mea...dar nu si talonul.Nu stiu cum sa fac sa il oblig sa semneze actele pentru transferul de proprietate.va rog sa ma ajutati.
Acum poti radia masina in baza actului de vanzare cumparare pe care il detii. Nu mai este ca in trecut cand era musai sa mergi cu cumparatorul de mana la perfectarea actelor. Mergi la directia impozite si taxe si te vor invata ce ai de facut.
multumesc mult de tot.asa voi face.