Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Magazin pe internet
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Magazin pe internet

Care sunt conditii in cazul in care vrei sa iti deschizi un magazin pe internet, cu sediul la tine acasa.
Nu sunt conditii speciale si nici nu ai nevoie de o autorizatie speciala in acest sens.
Iti faci un SRL cu obiect principal de activitate 4791 - comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet.

Faci declarataia model 2 prin care se solicita autorizarea activitatii principale la sediul social.

Referitor la licentele de care vorbeste "glamour", orice societate are obligatia sa cumpere aceste licente pentru pc, fapt pentru care nu se poate spune ca este o conditie speciala.

Dupa infiintarea societatii vei avea nevoie de un site pentru a putea desfasura activitatea.

Daca ai nevoie de ajutor pentru site te pot pune in legatura cu un colaborator, are preturi foarte mici, daca nu ma insel undeva pe la 600 lei.
multumesc