Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale intermedieri produse
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

intermedieri produse

Buna ziua!
Am o s.c. cu obiect de activitate intermedierile. As dori ca incepand cu data de 01.01. 2011 sa trec la microintreprindere. Indeplinesc toate conditiile din Codul Fiscal mai putin cea cu consultanta si management. Nu stiu sigur daca intermedierile din vanzarea produselor sunt incadrate in consultanta si management. In Codul Fiscal nu este data o definitie a ceea ce inseamna consultanta si management. O definitie ce am gasit pe internet defineste consultatia in management ca fiind "crearea de valoare pentru organizatii, prin aplicarea cunostiintelor, a tehniciilor si a atuurilor pentru a imbunatati performanta. Acest lucru este realizat prin oferirea de consiliere obiectiva si/sau implementarea solutiilor de business."
nuu este activitate de consultanta sau management intermedierea in COMERT cu ridicata, produse specializate, comertul cu mobila, cu textile, produse alimentare si nealimentare, produse diverse.

managementul presupune planificarea strategica si organizatorica, procese de retehnologizare,obiective si strategii de marketing nu prestare servicii mentionate doar planificare , consultanta in vederea obtinerii de profit este rolul managerului.
glamour7576, utilizator