Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cesionare parti sociale
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cesionare parti sociale

O societate comerciala cu raspundere limitata printr-o hotarare AGA a cesionat un numar de parti sociale unei persoane din afara societatii, a schimbat sediul social in alt judet si l-a desfiintat pe cel initial si a numit alt administrator. Toate acestea au facut obiectul si unei incheieri pronuntata de judecatorul delegat al ORC. Cand intra in drepturi noul administrator ? Incepand cu data inregistrarii incheierii la ORC -ul arondat noului sediu ?
fata de asociati - noul administrator poate incepe munca de la data AGA;
fata de terti, poate semna acte de la data inregistrarii la Recom a hot AGA.
Hotararea AGA si Incheierea judecatorului delegat al ORC a fost intocmita, respectiv pronuntata in 2008. Anterior inregistrari la ORC noul administrator a semnat anumite acte.