Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... plata asigurarilor de sanatate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

plata asigurarilor de sanatate

vreau sa -mi fac contract cu casa de asigurari de sanatate ca si pers. fizica si nu stiu cum se procedeaza.Nu sunt salariata dar am o intreprindere individuala deci ,am venit din activitati independente. Unde trebuie sa ma duc ?Se poate ca sotul fara venituri sa fie coasigurat daca el are domiciliul in ilfov si eu in Bucuresti?
1. Mergeti la Casa de Asigurari de sanatate si incheiati contract de asigurare.
2. Tot acolo vi se va spune si cum sa procedati cu asigurarea sotului.