Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate publicare in monitorul oficial HG prima casa 2011
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

publicare in monitorul oficial HG prima casa 2011

Buna ziua!
Va rog sa-mi spuneti in cat timp se va publica in monitorul oficial HG privind programul prima casa 2011. Aceasta a fost adoptata pe data de 19.01.2011.
Multumesc!
A fost publicata HG pt programul prima casa pe 24 ian.
Avnad in vedere aparitia acestei GH se poate considera ca bancile pot acorda credite?
Da, bancile accepta dosare , dar ca sa poata fi trimise catre fondul de garantare trebuie ca ARB sa semneze in numele bancilor conventia cu fondul privind prog prima casa, anul trecut a durat 10 zile de la publicarea HG in monitorul oficial. Probabil ca saptamana viitoare se vor putea trimite cele aprobate catre fond.