avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 772 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii declaratia inventar a sumelor de recuperat de la FNUASS
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

declaratia inventar a sumelor de recuperat de la FNUASS

Am depus la CNAS-ul de care apartin dosare privind diferenta de recuperat de la FNUASS ,privind concediile de incapacitate temporara de munca(pana la data de 31.12.2010).Sumele inca nu s-au virat in contul societatii unde lucrez,mai asteptam:(,dar am aflat ca pana la 30.01.2011,trebuie depusa la CNAS o declaratie -inventar,referitor la aceste sume.Va rog sa ma ajutati sa gasesc aceasta declaratie,de unde as putea-o descarca.Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Gabriela Monica Ionescu , Consultant fiscal 22:40, 25 Ianuarie 2011
[ link extern ]
Platile se fac mai greu....depinde la ce casa de asigurari sunteti arondat.
Vilcu Gina a scris:

...dar am aflat ca pana la 30.01.2011,trebuie depusa la CNAS o declaratie -inventar,referitor la aceste sume.


Termenul de depunere al Declaratiei-inventar este 15 februarie.
Cititi informatii despre aceasta declaratie aici:

www.avocatnet.ro/content/for...



Ultima modificare: Marți, 25 Ianuarie 2011
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum sa depun declaratia de inventar? kzst kzst Din motive administrative, contabila a placat de la firma, si eu trebuie sa depun declaratiile...dar cum sa depun declaratia de inventar, daca in balanta nu am ... (vezi toată discuția)
Declaratie inventar contributia concedii si indemnizatii marilenam marilenam 1. Stie cineva care este modalitatea practica de completare si depunere a acestei declaratii? 2. Nu gasesc decat un fisier pdf care poate fi completat doar ... (vezi toată discuția)
Iesirea din sistemul platitorilor de tva nukarela nukarela O societate comerciala poate iesi din sistemul de platitor de tva in cursul anului, daca are o cifra de afaceri mai mica de 220.000 lei si pana la sfarsitul ... (vezi toată discuția)