avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 125 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Decizia Civila este somatie de plata ?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Decizia Civila este somatie de plata ?

Poate fi considerata Decizia Civila (definitiva din 1998) drept somatie de plata?
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 16:02, 15 Aprilie 2008
Bine. Multumesc pentru rabdare, amabilitate si sugestii bune. Cred ca CEDO va fi in masura sa decida in cazul meu. Dar pana acolo...

Multumesc inca o data,
Karmenka
Trebuie sa consultati un avocat care sa vada toate actele si sa analizeze normele de drept incidente in cauza.
Pana la CEDO trebuie sa va judecati la o instanta nationala.
Ultima modificare: Marți, 15 Aprilie 2008
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot sa trec la executarea silita a avas,in cazul fni jokayan jokayan Fac parte din procesul civil si am depus cerere la AVAS pentru despagubire ,In care ni se cere sa trecem ca: -nu doresc sa fiu reprezentat de ANI-FNI sau de ... (vezi toată discuția)
Facturi fara scadenta Andreea Istrate Andreea Istrate Daca am emis o factura unde nu este inserata data scadentei si nu am nici contract incheiat, dar facturile sunt acceptate la plata prin semnare si stampilare ... (vezi toată discuția)
Care sunt actele normative ce reglementeaza activitatea de executare silita? catalin2832 catalin2832 Cine ma poate ajuta sa imi spuna care sunt actele normative ce reglementeaza activitatea de executare silita? Va multumesc. (vezi toată discuția)