avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 859 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Se desfiinteaza ITM?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Se desfiinteaza ITM?

Daca se desfiinteaza ITM cu o sa demonstram vechimea si salariul avut??
Cel mai recent răspuns: adela05 , utilizator 17:09, 2 Februarie 2011
si ce se va intampla cu acei angajati care nu-i mai gasesc pe angajatori din anumite motive(faliment de ex)
In caz de faliment, se poate lua legatura cu lichidatorul societatii ... in caz de disparitie a angajatorului, se poate solicita eliberarea adeverintei de vechime de la ITM (care dupa parerea unora se desfiinteaza ... ).
Si acea adeverinta eliberata de angajator din care o sa reiasa vechimea si salariul va avea o viza a ITM-ului sau trebuie sa ma creada pe cuvant cei de la primarie ca este real ce scrie in ea?
Nu se mai vizeaza de catre ITM aceste adeverinte ...
Deci, vechimea si salariul le demonstrez printr-o adeverinta emisa de angajator. Atat??

Alte discuții în legătură

Crtea de munca stefancujba stefancujba ce se intimpla cu cartile de munca dupa trecera in format electronic. (vezi toată discuția)
Carnet de munca Dinush Dinush Daca nu am carnet de munca, mi se poate elibera o adeverinta de la ITM cu veniturile cumulate? daca imi cumpar un carnet de munca imi poate si trece ... (vezi toată discuția)
Recuperare vechime munca automecanica automecanica Am pierdut carnetul de munca.Sunt suficiente numai adeverinţele de la fiecare loc de munca pentru pensionare anticipată? Daca nu, ce trebuie facut? (vezi toată discuția)