Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Se desfiinteaza ITM?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Se desfiinteaza ITM?

Daca se desfiinteaza ITM cu o sa demonstram vechimea si salariul avut??
si ce se va intampla cu acei angajati care nu-i mai gasesc pe angajatori din anumite motive(faliment de ex)
In caz de faliment, se poate lua legatura cu lichidatorul societatii ... in caz de disparitie a angajatorului, se poate solicita eliberarea adeverintei de vechime de la ITM (care dupa parerea unora se desfiinteaza ... ).
Si acea adeverinta eliberata de angajator din care o sa reiasa vechimea si salariul va avea o viza a ITM-ului sau trebuie sa ma creada pe cuvant cei de la primarie ca este real ce scrie in ea?
Nu se mai vizeaza de catre ITM aceste adeverinte ...
Deci, vechimea si salariul le demonstrez printr-o adeverinta emisa de angajator. Atat??