Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... pfa cu norma de vanit
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

pfa cu norma de vanit

Sint pfa cu norma de venit.Intrebarea mea este :daca pot sa emit factura si chitanta? Nu sint platitor de tva.
In cazul in care nu aveti o activitate care necesita casa de marcat trebuie sa utilizati factura si chitanta pentru serviciile/marfurile vandute.
In cazul in care aveti casa de marcat puteti taia factura pentru produsele vandute si atasati bonul de casa.