Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... procura speciala reprezentare asociat
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

procura speciala reprezentare asociat

Buna ziua,

vreau sa acord unei persoane o procura speciala pentru reprezentarea partii mele in firma. In cazul in care voi revoca procura si implicit mandatul, faptele mandatarului raman totusi valabile? D
e exemplu, mandatarul poate sa se inscrie in firma ca si administrator iar aceasta actiune sa ramana valabila?

Multumesc anticipat pentru raspunsuri.
Da, actele juridice incheiate sunt opozabile firmei dvs. si aceasta va raspunde juridic pentru nerespectarea lor.
Multumesc pentru raspunsul prompt