avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 858 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... procura speciala reprezentare asociat
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

procura speciala reprezentare asociat

Buna ziua,

vreau sa acord unei persoane o procura speciala pentru reprezentarea partii mele in firma. In cazul in care voi revoca procura si implicit mandatul, faptele mandatarului raman totusi valabile? D
e exemplu, mandatarul poate sa se inscrie in firma ca si administrator iar aceasta actiune sa ramana valabila?

Multumesc anticipat pentru raspunsuri.
Cel mai recent răspuns: maria1860 , utilizator 10:25, 24 Ianuarie 2011
Da, actele juridice incheiate sunt opozabile firmei dvs. si aceasta va raspunde juridic pentru nerespectarea lor.
Multumesc pentru raspunsul prompt

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Valabilitate procura amalia2009 amalia2009 Buna ziua, Imi poate spune cineva cat timp este valabila o procura ? Daca se precizeaza ca e valabila in timp pana la indeplinire, atunci nu exista o limita ... (vezi toată discuția)
Reprezentarea unei societati comerciale in instanta crystal_samy crystal_samy buna ziua. am depus o contestatie in instanta impotriva unui proces verbal de contraventie aplicat societatii careia sunt atat patron cat si administrator. mi ... (vezi toată discuția)
nulitatea absoluta a procurii de vanzare teren ???? lilino lilino domnule avocat am cumparat un teren de la o persoana care avea procura de vanzare pentru terenul respectiv. =D> dupa un an de zile fosti proprietari au cerut ... (vezi toată discuția)