Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 firma de montatori de mobila
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

firma de montatori de mobila

buna ziua sau seara
am si eu cateva intrebari privitor la codul caen
am dschis o firma de traspot marfuri si mutatie dar nu stiu ce cod caen trebuie sa mai adaug pentru a putea monta mobila clientului...ma tot invart pe internet si nu gasesc nimic care sa ma ajute....
firma va lucra in tara si in strainatate asa ca m-am inscris in registrul european.....
ce trebuie sa mai fac.....
am nevoie si de un contabil bun care sa se priceapa si cu legile europeesau un avocat eventual....care sa ma tina informat cu toate normele europee privitoare activitati mele...
va multumesc ..astept un raspuns cat mai curand-#-o
mariacameliastefan, utilizator
Cam acestea ar fi codurile:
3101 - Fabricarea de mobila pentru birouri si magazine
3102 - Fabricarea de mobila pentru bucatarii
3103 - Fabricarea de saltele si somiere
3109 - Fabricarea de mobila n.c.a.
da dar in codurile acestea montajul se da cu subinteles!
nu exista un cod mai precis
pentru ca am nevoie de acest cod pentru a lucra ca montator in strainatate mai bine zis in italia ..aici este supranumita "falegname "adica tamplar....zic eu ...aceasta meserie de tamplar atesta ca stii sa modifici si sa montezi mobila exact ce fac eu ...de aceea nu am adaugat codurile cu fabricatie puteti sa-mi da-ti mai multe lamuriri va rog frumos ca sa inteleg mai bine si sa ma conving.....
va multumesc
Suplimentar ar mai fi 4332 - Lucrari de tamplarie si dulgherie. In explicatia acestui cod se arata ca este pretabil si ,, instalarii mobilierului"