avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 751 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 firma de montatori de mobila
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

firma de montatori de mobila

buna ziua sau seara
am si eu cateva intrebari privitor la codul caen
am dschis o firma de traspot marfuri si mutatie dar nu stiu ce cod caen trebuie sa mai adaug pentru a putea monta mobila clientului...ma tot invart pe internet si nu gasesc nimic care sa ma ajute....
firma va lucra in tara si in strainatate asa ca m-am inscris in registrul european.....
ce trebuie sa mai fac.....
am nevoie si de un contabil bun care sa se priceapa si cu legile europeesau un avocat eventual....care sa ma tina informat cu toate normele europee privitoare activitati mele...
va multumesc ..astept un raspuns cat mai curand-#-o
Ultima modificare: Sâmbătă, 22 Ianuarie 2011
mariacameliastefan, utilizator
Cel mai recent răspuns: ContSters22713 , utilizator 09:35, 25 Ianuarie 2011
Cam acestea ar fi codurile:
3101 - Fabricarea de mobila pentru birouri si magazine
3102 - Fabricarea de mobila pentru bucatarii
3103 - Fabricarea de saltele si somiere
3109 - Fabricarea de mobila n.c.a.
da dar in codurile acestea montajul se da cu subinteles!
nu exista un cod mai precis
pentru ca am nevoie de acest cod pentru a lucra ca montator in strainatate mai bine zis in italia ..aici este supranumita "falegname "adica tamplar....zic eu ...aceasta meserie de tamplar atesta ca stii sa modifici si sa montezi mobila exact ce fac eu ...de aceea nu am adaugat codurile cu fabricatie puteti sa-mi da-ti mai multe lamuriri va rog frumos ca sa inteleg mai bine si sa ma conving.....
va multumesc
Suplimentar ar mai fi 4332 - Lucrari de tamplarie si dulgherie. In explicatia acestui cod se arata ca este pretabil si ,, instalarii mobilierului"

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa - manager proiect ContSters96544 ContSters96544 Buna ziua, Am calificare de tamplar si tapiter, proiectez in AutoCAD, am executat multe interioare la comanda, unicate , ca angat. Acum sunt invitat sa ... (vezi toată discuția)
Cod caen janis janis Buna ziua, va rog sa ma sfatuiti in urmatoarea problema: o societate comerciala are ca obiect de activitate principal productia de mobilier.Mobilierul se ... (vezi toată discuția)
Actualizarea vechilor coduri caen in actul constitutiv sorin_n30 sorin_n30 Buna ziua, Trebuie sa actalizez vechile coduri caen rev. 1 din actul constitutiv in noile coduri caen rev.2. Problema este ca in tabelul de corespondenta ... (vezi toată discuția)