Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... subventii pe teren agricol
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

subventii pe teren agricol

Sunt persoana fizica si detin o exploatatie agricola de mici dimensiuni.Este obligatoriu sa ma fac persoana fizica autorizata pentru a primi subventie de la stat pe suprafata de teren?Se plateste impozit pe subventie?
Din ceea ce am eu cunostinta ,statul nu acorda subventii daca nu sunteti inregistrat ca P.F.A.Veniturile provenite din subventii se impoziteaza.