Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... subventie teren agricol
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

subventie teren agricol

Sunt persoana fizica si am o exploatatie de teren agricol de mici dimensiuni.Este obligatoriu sa ma fac persoana fizica autorizata pentru a primi subventie de la stat?
Se plateste impozit pe subventie?
Va multumesc!
da se da subventii pt pfa ,mergeti la sediul APIA din localitatea dvs si cereti mai multe informatii ,iar daca din aceasta subventie nu se cheltuie atunci ea ramane ca profit si se impoziteaza ,mult succes,caci in agricultura este nevoie ,v-o spun din experienta
daca primaria va accepta contractele de arenda pe persoana fizica nu este nici o problema
apia va accepta declaratia de suprafata.si nu va recomand sa va autorizati deocamdata decat daca doriti sa accesati finduri cum ar fi masura 112 .
sau cad veti ajunge la o suprafata de ordinul sutelor de ha.