Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... vreau sa vînd un teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

vreau sa vînd un teren

Buna ziua ma numesc Marius si am o intrebare ; in urma decesului tatalui meu , impreuna cu mama si fratele meu am mostenit 84 arii de teren ,in urma succesiunii , (detinem si titlu de mostenitor ,este si intabulat) ,eu am 31arii din teren, ce urmeaza sa fac ca sa pot sa il vind ,mentionez ca atit actul de mostenire cit si cel de intabulare sunt pe toate cele 84 de arii, la intelegere cu familia am hotarit sa vind partea mea. Cam cit ma coasta un topograf sa scoata din 1ha ,cei 84 de arii teren,nu detin harta
Va trebui sa mergeti cu fratele si mama la notariat pentru a face iesirea din indiviziune si intabularea partii care va revine dvs. Apoi puteti vinde.