Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Calculul pedepselor
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Calculul pedepselor

Poate cineva sa detalieze cum se calculeaza mai exact pedeapsa in cazul unei recidive postcondamnatorii, cand al doilea termen al recidivei il constituie mai multe infractiuni in concurs?
intai se stabileste pedeapsa ptr consursul de infractiuni si apoi se aplica conditiile recidivei.