Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Procura Speciala
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Procura Speciala

As dori sa-mi spuneti care este termenul de valabilitate al unei Procurii Speciale (un teren).[
...in principiu nu are un asemenea termen...e valabila cu conditia ca cel ce a dat-o sa nu o fi retras(revocat) sau sa nu fi decedat...
E valabila pana cand inceteaza, printr-unul din modurile:
- decesul mandantului;
- expirarea termenului;
- revocarea mandatului;
s.a.