Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA Norma - a disparut CAEN
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA Norma - a disparut CAEN

Spre surprinderea mea am observat ca acum in Galati a disparut codul caen 6202 de la norma de venit insa sunt 5829,6201,6203, 6209,6311,6312

Ce s-a intamplat cu PFA-ul meu dupa 1 Ianuarie? A trecut la real? Cum ma pot schimba iar pe norma de venit? Adica... sunt foarte apropiate si 6201 si 6203. Ce se intampla daca eu am facturat in perioada asta?

Multumesc mult!
daca codul caen al tau nu mai apare la norma de venit, inseamna ca ai trecut pe sistem real de impozitare; trebuie sa iti depui o declaratie de venituri estimativa pentru anul 2011 ( cod 220), sa iti conduci evidenta contabila cu registrul de incasari si plati si registrul inventar, iar in anul 2012 sa depui declaratia finala pentru anul 2011 cu sumele reale din contabilitate.
succes.