De putin timp un bun prieten a infiintat o societate si doreste sa deschida un magazin cu produse pentru copii ,a achizitionat hainute de la carrefour din cele aflate la promotie unele marca tex altele disney ,le poate revinde ulterior sau este obligat sa detina franciza lor?
Nu vad ce probleme ar putea avea; el revinde nu copiaza o marca inregistrata.
Totusi cred ca cel mai bine ar fi sa ia legatura cu firma producatoare, in felul acesta s-ar putea aproviziona mult mai ieftin.
Webinar: Fiscalitate și digitalizare în 2025. Ce știm și ce urmează?
ACCA, cea mai mare asociație internațională în domeniul financiar-contabil, vă invită să participați la un eveniment gratuit destinat profesioniștilor care doresc să afle cele mai recente noutăți legate de sistemul fiscal din România.
În cadrul webinarului, care va avea loc pe 26 februarie la ora 10:00, Delia Cataramă, Tax Partner Viboal FindEx, va aborda principalele modificări fiscale aplicabile în 2025 companiilor, cu focus pe impactul asupra profitabilității și cash-flow-ului acestora.