Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... CUM SA CER FALIMENTUL UNUI SRL CU DATORI
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

CUM SA CER FALIMENTUL UNUI SRL CU DATORI

Buna ziua,va rog sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi,detin un srl din 2006 care a mers destul de bine pana acum 8 luni cand nu mia mai putut onora datoriile care sunt,,un credit de 2miliarede lei vechi cu garantie pe tot ce am datori la buget de 15000ron si 30000ron catre furnizori,exista vere-o solutie sa declar faliment.Mai am o problema in balanta am bani in casa si stoc de marfa dar realitatea e alta.CE MA INVATATI SA FAC.
puteti solicita insolventa, fara sa asteptati cererile de faliment din partea creditorilor. insa va sfatuiesc sa aveti contabilitatea corect intocmita ca sa nu riscati atragerea raspunderii personale.

reglati avansurile nedecontate si stocurile de marfa astfel incit sa fie totul ok.
Iam spus si eu contabilei acelasi lucru dar cred ca nu sie cum sa iesim din asta,daca aveti vreo idee dati-mi un msg privat.