Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... interdicþie în Romania
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

interdicþie în Romania

Sunt din Moldova,în anul 2002 sau 2003 am intrat legal în Romania, dar am încercat să ies ilegal din ţară.Mi-a fost pusă interdicţia, în prezent mi s-a deschis viză în Romania, dar la frontieră nu mi-au permis să intru în ţară, în legătură cu faptul, că am interdicţie. Atunci cum mi s-a dechis viza la ambasadă. Interdicţia este de 5 ani, iar interdicţie mai mare de 5 ani se pune numai criminalilor de război, pentru infracţiuni deosebit de grave

Aceasta este legislatia si trebuie respectata.
Practic,dvs ati fost cel care nu ati respectat legea romana si acum trebuie sa suportati consecintele