Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Interdictia
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Interdictia

Eu am o problema si va rog sa ma ajuta-ti :
Am avut interdictie la Romania pe 5 ani termenul a trecut pe data de 17.11.2010 .
Am fost la Ambasada si am depus actele pentru viza,dar viza nu am primito.La Ambasada au spus ca problema e din causa interdictiei si nici un fel de explicatii unde sa ma duc ce trebuie sa fac mi-au spus ca ei nu pot sa ma ajute ,chiar daca sotul meu e cetatian Roman si suntem casatoriti de 5 ani.
SPUNETI-MI VA ROG CE POT SA FAC IN CAZUL ÄSTA:(:(:(:(:((:((
Nu exista obligativitatea acordarii vizei dupa expirarea interdictiei.
Viza este la latitudinea celor care o acorda.

Care sunt motivele interdicitiei ?
Din ce tara sunteti ?
Solicitati instantei ridicarea interdictiei daca aceasta nu s-a radiat din oficiu,
Sunt din Moldova,interdictia a fost di cauza ca am vrut sa trec ilegal vama la Unguri.
Chiar daca va este ridicata interdictia, ambasada nu este obligata sa va dea viza, si cel mai probabil nu vă va elibera viza.

Viza este la latitudinea guvernului Romaniei prin ambasada daca vo elibereaza sau nu.