avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 889 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Interdictia
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Interdictia

Eu am o problema si va rog sa ma ajuta-ti :
Am avut interdictie la Romania pe 5 ani termenul a trecut pe data de 17.11.2010 .
Am fost la Ambasada si am depus actele pentru viza,dar viza nu am primito.La Ambasada au spus ca problema e din causa interdictiei si nici un fel de explicatii unde sa ma duc ce trebuie sa fac mi-au spus ca ei nu pot sa ma ajute ,chiar daca sotul meu e cetatian Roman si suntem casatoriti de 5 ani.
SPUNETI-MI VA ROG CE POT SA FAC IN CAZUL ÄSTA:(:(:(:(:((:((
Cel mai recent răspuns: ContSters98245 , utilizator 03:40, 29 Mai 2011
Nu exista obligativitatea acordarii vizei dupa expirarea interdictiei.
Viza este la latitudinea celor care o acorda.

Care sunt motivele interdicitiei ?
Din ce tara sunteti ?
Solicitati instantei ridicarea interdictiei daca aceasta nu s-a radiat din oficiu,
Sunt din Moldova,interdictia a fost di cauza ca am vrut sa trec ilegal vama la Unguri.
Chiar daca va este ridicata interdictia, ambasada nu este obligata sa va dea viza, si cel mai probabil nu vă va elibera viza.

Viza este la latitudinea guvernului Romaniei prin ambasada daca vo elibereaza sau nu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Interdictie in romania lora4wonder lora4wonder Sunt cetatean a RM.Mi-am deschis viza pentru Romania din 16.10.09 pina 16.11.09. Azi am mers in vizita la o ruda care mi-a facut invitatie in Romania,dar la ... (vezi toată discuția)
Motive interdictie frontiera pikola_pikola pikola_pikola buna ziua,sunt din republica moldova,doi ani in urma merghin acasa in tara am trecut prin vama bors,am fost retinut 20ore pentru ca in 2004 am intrat in ... (vezi toată discuția)
Casatorie cetatean moldovean cu cetatean roman Alesika Alesika Salut! sunt cetateanca Republicii Moldova si vreau sa-mi inregistrez casatoria cu prietenul meu-cetatean roman pe teritoriul Romaniei. De ce acte am nevoie eu? (vezi toată discuția)