Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

In 2008 am luat un credit( 100.000 CHF) pt achizitioanrea unui apartament iar acum datorita reducerilor salarilor cu 25% si cresterea CHF -ului nu mai pot achita ratele.
Stiu ca voi executat silit dupa 90 de zile, ca imi vor scoate la apartamentul la licitatie si alte bunuri mobile, apoi proprire pe salariu 1/3 si nu voi putea detine nimic pe numele meu . Dar ce nu stiu este.... ce penalizari mi se vor adauga pana la vanzarea bunurilor aflate in proprietate. Penalizarile se calculeaza la ratele restante sau la tot creditul? Exista riscul ca suma sa se dubleze?
In final datoria pe care o va stabili executorul va ramane fixa pana la achitare sau pana la sfarsitul vietii.
dobanzile si penalitatile vor fi la intreaga suma, pentru ca dvs. datorati intreaga suma imediat ce s-a declarat scadent anticipat creditul. Adio rata. Este ca un bulgare care se rostogoleste. Va creste zi de zi...