avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 826 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de munca, ITM, pasaport
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de munca, ITM, pasaport

vreau sa inregistrez un contract de munca la ITM dar omului i-a expirat buletnul si este la preschimbat
imi accepta ITM-ul contractul de munca pe baza de pasaport?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:33, 17 Aprilie 2008
La care ITM?
nu cred ca ar fi o problema
ITM Bucuresti
Daca in contract e trecut CNP, accepta
Cred ca este mai bine sa stim practica de la ITM Bucuresti, decat sa dam un raspuns doar de a da. ;)
ITM Bucuresti il cunosc 100%. Sunt inspectori si inspectori in cadrul ITM-ului ....
As putea sa va intreb stimata doamna de care sector apartine firma? Ma refer la sectorul de care apartine inspectorului dvs de la ITM.

Alte discuții în legătură

Cum pot verifica daca contractul meu de munca este inregistrat la itm? ioana2525 ioana2525 Lucrez la o firma cu sediul in Bucuresti si de aprox 2 luni mi s a facut contract de munca. Nu am primit inca un exemplar al contractului. Cum pot verifica la ... (vezi toată discuția)
Cnp Tanika79 Tanika79 Cetatean roman, nascut in Republica Moldova, cu domiciliul in Bucuresti, sector 3. Cartea de identitate a expirat in ianuarie 2016. In certificatul de nastere ... (vezi toată discuția)
Cine controleaza activitatea itm? danionofrei danionofrei Buna ziua, Stim cu totii ca inaintea unui control ITM, intr-o firma se face un \\"instructaj\\" despre ce si cum se cuvine sa se spuna si ce nu. Stim cu ... (vezi toată discuția)