avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 423 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Weed Shop
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Weed Shop

Salut, ce consecinte suporti daca esti prins ca vinzi produse etnobotanice tip Spice Shop, daca nu ai nici o autorizatie nimic nimic, pur si simplu ca un om simplu si sa fie interzisa comercializarea de catre Consiliul local al orasului. Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: ContSters159354 , utilizator 22:26, 6 Februarie 2011
Depinde de incadrarea juridica de care o sa beneficiezi din partea celor care vor constata ilegalitatea...
Ce fel de om esti daca vrei sa pui in pericol niste copii prosti care alearga dupa iluzii.

Sper sa fie consecintele de care iti e frica.
Cam ce sanse sunt la inchisoare?
Siguranta maxima:D

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Weed shop weedshop weedshop 1. Ce consecinte am daca un client fie minor fie adult cumpara un produs de la mine de la magazin (Spice Shop) , si i se face rau ajunge la spital sau doamne ... (vezi toată discuția)
Cumparare cu factura. luckian21 luckian21 Buna ziua.Am o firma si as dori sa cumpar anumite produse cu factura pentru a le revinde.Daca este vreo neregularitate cu acele produse,cine e vinovatul,eu sau ... (vezi toată discuția)
Legea 143/2000 etnobotanice andreescu andreescu Pe data de 06.10.2009 \"Potrivit modificărilor preconizate la Legea 143, comercializarea, vânzarea, punerea în vânzare, distribuirea, livrarea ... (vezi toată discuția)