Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Revocare de mandat penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Revocare de mandat penal

Buna ziua!Am si eu o rugaminte imi pute-ti spune cum se procedeaza la o revocare de mandat penala si daca necesita prezenta inculpatului?Va multumesc!
Dati mai multe detalii.
Daca a fost arestat in lipsa nu este obligatorie prezenta sa.

avocat Claudiu Lascoschi
avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

Dati mai multe detalii.
Daca a fost arestat in lipsa nu este obligatorie prezenta sa.

avocat Claudiu Lascoschi

se afla in arest preventiv
Revocare mandat de arestare ?
Bya88 a scris:

avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

Dati mai multe detalii.
Daca a fost arestat in lipsa nu este obligatorie prezenta sa.

avocat Claudiu Lascoschi

se afla in arest preventiv

Trebuie sa fie prezent la judecata.
va multumesc!