avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 673 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Numele educatoarelor sunt informatii de interes public?
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Numele educatoarelor sunt informatii de interes public?

As vrea sa cer niste informatii despre gradinitele de stat (conform Legii nr. 544/2001) si sa le pun pe un site web pe care-l administrez.

- cine se ocupa de fiecare dintre grupele de copii
- ce studii au educatoarele, ce grad didactic si ce vechime in invatamant au
- cate incaperi sunt, cat spatiu in aer liber, ce alte dotari sunt, etc.

E de interes public numele educatoarelor?
Pot fi considerat un reprezentant al mijlocelor de comunicare in masa daca firma are ca obiect de activitate: 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web si activitati conexe si 6312 Activitati ale portalurilor web?
In cat timp ar trebui sa primesc informatia?
Cum am dreptul sa cer sau sa primesc informatia: in scris, telefonic, prin email, verbal la fata locului?
Ultima modificare: Sâmbătă, 29 Ianuarie 2011
eucaleb, utilizator
Cel mai recent răspuns: Radu Gabrian , Mediator 02:07, 30 Ianuarie 2011
Aveti nevoie de autorizatie de la Inspectoratul scolar
~ Conținut șters la cerere ~
Din punctul meu de vedere,se solicita liste de salariati de la unitati de invatamant prescolar.
Listele de salariati ,nu cred ca sunt informatii de interes public.
Cred si eu ca trebuie obtinuta o anumita autorizatie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Codul caen potrivit pentru servicii de optimizare a websiteurilor pentru motoare de cautare Dan1310 Dan1310 Vreau sa stiu care este codul CAEN potrivit pentru o firma care se ocupa in primul rand cu optimizarea websiteurilor pentru motoare de cautare (SEO). Va ... (vezi toată discuția)
Pfa, coduri caen aferente normei de venit 104 servicii informatice, timisoara danid danid Doresc sa infiintez un PFA, iar impozitul sa fie pe norma de venit. Care sunt codurile CAEN acceptate in judetul Timis pentru Servicii Informatice? Am vorbit ... (vezi toată discuția)
Cod caen servicii web asdre asdre Vreau sa infiintez o firma care sa vanda servicii web,si anume un site de dating pentru care userii trebuie sa plateasca sa se inregistreze.Site-ul va fi ... (vezi toată discuția)