Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale deschidere punct de lucru
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

deschidere punct de lucru

Am deschis un punct de lucru pt SRL, dar nu stiu cum e cu avizele de la pompieri, mediu, sanepid. Mi sa spus ca sunt anuntati de Camera Comertului si vin reprezentantii din partea autoritatilor respective. Asa este?
De registrul comertului vrei sa spui.... Da, asa e.
Se pare ca ai depus documentatia necesara pentru deschiderea punctului de lucru si acum astepti avizele, am dreptate?
Daca e asa, intr-adevar, vor veni reprezentanti ai fiecarei institutii. Doar ca uneori dureaza mult. E mai indicat sa insisti daca vrei sa obtii avizele mai repede.
nu mai vine nimeni
de accea s-a dat declaratia model 2
pe certificatul constatator va scrie daca pentru vreuna dintre activitati va trebuie aviz de la mediu