Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare SRL-D cu oiect de activitate comert cu ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare SRL-D cu oiect de activitate comert cu amanuntul

una ziua,

Ma intereseaza si pe mine infiintarea unui SRL-D prin care sa comercializez mezeluri,carne, lactate,bauturi. Autorizatii ( fiind vorba d produs din carne), onorariu... etc.Vreau sa deschid un magazin ca punct de lucru.

Multumesc,
costy_ony, utilizator
si intrebarea este.....?
Scuze... care sunt pasii ce trebuie urmati? si ce autorizatii trebuie obtinute?
Detalii complete infiintare SRL-D aici:
[ link extern ]
Dupa obtinerea cerificatului de inregistrare si a certificatului de inregistrare de la registru comertului, urmeaza sa depuneti documentatia in vederea eliberarii autorizatiei de functionare de la primarie.
Pentru infiintarea SRL-D va recomand sa va adresati in vederea consultantei si a intocmirii documentelor de infiintare a societatii in mod gratuit, serviciului de asistenta juridica din cadrul registrului comertului.
Multumesc :) Ma mai intereseaza pentru deschiderea unui punct de lucru ( magazin de desfacere produse alimentare )ce avize si autorizatii trebuie luate? Am inteles ca trebuie avizat:
-Directia Sanitar veterinara
- Sanepid
-ceva la pompieri dar nu am inteles exact ce anume.

Daca ma puteti ajuta in aceasta privinta v-as fi recunoscator.

Multumesc,