Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... am dreptul sa....
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

am dreptul sa....

mi-am cumparat o masina din Italia.am acte de vanzare -cumparare...deci sunt proprietarul masinii. am buletin italian, rezidenta italiana...momentan locuiesc in I#-otalia....problema mea este urmatoarea: daca vin in Romania, pentru o perioada nedeterminata, avand datele de mai sus, sunt nevoita sa inmatriculez masina? mentionez ca taxele le platesc aici,in Italia.www.avocatnet.ro/images/smil...
Pentru un period determinat de timp si avand in vedere ca nu veti fi in Romania sau vei schimba resedinta, nu e necesar, atunci cand ai cu tine asigurari, si Inspectia tehnica a vehicului. Si daca ai nevoie de sa schimb rezedinta, poti sa-i imatriculez masina fara plata de taxa aia nenorocita ilegala care se adopta in Romania, calcand toate legiile si principiile europeane.