Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Noua reincadrare
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Noua reincadrare

Sunt functionar public de executie ,consilier juridic, asistent, treapta 2, vechime 5%, in cadrul consiliului local .As dori sa stiu care va fi reancadrarea mea cf. Legii 284, la 1 ianuarie 2011.
Multumesc

Ceva nu se leaga: aparatul permanent de lucru al consiliului local incadreaza doar posturi contractuale, conform legii. (vezi OG 35/2002, modificata si completata de legea 673/2002).
Ca si functionar public, nu puteti face parte decat din Aparatul propriu de lucru al primarului, cu urmatoarea reincadrare: functie publica de executie clasa I, consilier juridic, grad profesional asistent, clasa de salarizare 30, gradatia 1.