avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 479 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Noua reincadrare
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Noua reincadrare


Sunt functionar public de executie ,consilier juridic, asistent, treapta 2, vechime 5%, in cadrul consiliului local .As dori sa stiu care va fi reancadrarea mea cf. Legii 284, la 1 ianuarie 2011.
Multumesc

Cel mai recent răspuns: Kyandra , moderator 15:44, 31 Ianuarie 2011
Ceva nu se leaga: aparatul permanent de lucru al consiliului local incadreaza doar posturi contractuale, conform legii. (vezi OG 35/2002, modificata si completata de legea 673/2002).
Ca si functionar public, nu puteti face parte decat din Aparatul propriu de lucru al primarului, cu urmatoarea reincadrare: functie publica de executie clasa I, consilier juridic, grad profesional asistent, clasa de salarizare 30, gradatia 1.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reincadrare diana_76 diana_76 Sunt functionar public de executie consilier, superior, treapta 2, vechime 20%, in cadrul consiliului judetean. As dori sa stiu care va fi reancadrarea mea ... (vezi toată discuția)
Promovare de studii medii la studii superioare ciobotaruhoria11 ciobotaruhoria11 Sunt functionar public primarie cu o vechime la acelasi loc de munca de 25 ani. In anul 2010 mi s-a facut reincadrarea conf legii ca referent clasa III, ... (vezi toată discuția)
Clarificare incadrare in grad functionar public anamaria_lorincz anamaria_lorincz Sunt functionar public incadrat ca inspector clasa I, gradul profesional asistent, gradatia 4. As dori sa stiu care este clasa de salarizare si coeficientul ... (vezi toată discuția)