avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1021 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general IMPRIMANTA - OB.INV SAU M.FIX ?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

IMPRIMANTA - OB.INV SAU M.FIX ?

Buna ziua!
S-a cumparat o imrimanta in val de 399 ron, este ob. inventar sau mijloc fix. Avand val mica cred ca ar. trebui inregistrat 303 = 401 si totodata dat pe ch. 603. Este bine ce ziceti?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Contabilitate sector 4 evoCONTA , Contabil 12:38, 31 Ianuarie 2011
Este corect.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sponsorizare mmanu mmanu cum inregistrez un contract de sponsorizare : se sponsorizeaza cu un calculator, achizitionat de societate in 2007 si inregistrat ca obiect de inventar deci ... (vezi toată discuția)
Contabilitatea obiectelor de inventar Cristina Vasile Cristina Vasile Buna ziua, La momentul achizitionarii ob. inventar fac c nota contabila: 303=401 cu tva aferent, si 603 = 303 in acelasi timp. evidenta ob o am facuta pe ... (vezi toată discuția)
Eroare imobilizari georgianan georgianan 1- am in balanta la 2134 suma 252.10 (s-a cumparat niste catina pt plantat)...suma aceasta este acolo din 2009...acum mi-am dat seama... - la 214 am suma ... (vezi toată discuția)