Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... asociatie de proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

asociatie de proprietari

daca o scara se desprinde de restul asociatiei, de ce acte are nevoie ca sa functioneze legal???
Trebuie sa se constituie in asociatie de sine-statatoare. Pasii care trebuie urmati sunt descrisi in Documente specifice asociatiatiilor de proprietari (inclusiv pentru desprinderea unei scari din asociatia blocului).