Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 COD CAEN
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

COD CAEN

Buna !
Va rog frumos sa-mi spuneti ce cod CAEN se foloseste pt. un magazin de furaje daca sunt II.(interprindere individuala) ?
Daca aveti si dvs. un mag.de furaje deschis va rog sa ma ajutati !B-)
Acesta este codul: 4776 - Comert cu amanuntul al florilor, plantelor si semintelor; comert cu amanuntul al animalelor de companie si a hranei pentru acestea, in magazine specializate. SUCCES!
Multumesc pt. raspuns,dar mie mi s-a cerut azi de la Directia Sanitar Veterinara codul 4778,pt.a-mi da autorizatie! Ce parere aveti?
Am sa vand mai ales concentrate si furaje pt. animale,nu numai pt, cele de companie.
Nu stiu ce sa zic...codul acela este pretabil la altceva din punctul meu de vedere. Este discutabil si ce animal de companie imi aleg eu sau nu...:)) Sa va dea o baza legala pentru solicitarea acelui cod.