avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 562 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salarii sanatate 2011
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salarii sanatate 2011

Am un caz: asistent medical debutant
Decembrie 2010:
sal 2009 = 600
spor conditii = 300 lei (50%)
spor ore noapte = 49 lei (pt. 56 ore noapte spor 25%)
spor sambete-duminici = 85 lei (pt. 48 ore noapte)
___________________________________________
Brut = 1200 lei
Brut -25% = 900 lei
Va rog sa-mi spuneti cum se va calcula si din ce este compus brutul acestei salariate, in conditiile respectarii normelor metodologice, respectiv salariu de baza de 670 lei. Cat va fi sporul si cum se vor calcula orele de noapte si cele de sambata-duminica? Dar daca salariata nu va efectua ore de noapte sau sarbatori intr-o luna?
Va multumesc pentru orice ajutor cat de mic.

Alte discuții în legătură

Salar minim ContSters185315 ContSters185315 Buna seara. Am nevoie sa angajez doua persoane care sa pazeasca magazinul in zilele de sambata si duminica. Una va lucra numai de zi, cealalta numai de ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie concediu de odihna panzarumitica panzarumitica doresc ca cineva sa ma ajute in ce priveste indemnizatia pentru co, intrucat din toate cele citite pe net nu regasesc speta mea. Aceasta este urmatoarea: - ... (vezi toată discuția)
Salarizare GEORGE2 GEORGE2 Buna ziua.Am o vechime in campul muncii de 15 ani.Salarul brut cu care am fost angajat a fost de 780,in timp am ajuns la un brut de 978(mentionez ca mi se ... (vezi toată discuția)