avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 194 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Indemnizatie concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Indemnizatie concediu de odihna

doresc ca cineva sa ma ajute in ce priveste indemnizatia pentru co, intrucat din toate cele citite pe net nu regasesc speta mea. Aceasta este urmatoarea:
- angajatul beneficiaza de 5(cinci) zile co in luna MARTIE;
-in luna decembrie a realizat un venit brut de 2884 lei compus din 1150 lei salarul de incadrare, 1294 lei ore suplimentare, 110 lei spor ore noapte, 5 lei spor de sambata si duminica, 246 lei spor de sarbatori legale, 79 lei schimbul de tura;
-in luna ianuarie a realizat un venit brut de 2885 lei compus din 1150 lei salarul de incadrare, 1294 lei ore suplimentare, 110 lei ore de noapte, 6 lei ore de sambata si duminica, 246 lei sarbatori legale, 79 lei schimbul de tura;
-in luna februarie a realizat un venit brut de 2345 lei compus din 1150 salarul de incadrare, 1006 lei ore suplimentare, 110 lei spor ore noapte, 4 lei spor de sambata si duminica, 75 lei schimbul de tura.
Precizez ca din toate cele mentionate in cadrul fiecarui venit brut aferent fiecarei luni, toate sunt prevazute in CIM cu exceptia schimbului de tura. Si ca sa fiu mai explicit in ce priveste acest venit mentionez ca pentru fiecare tura de 12 ore se acorda in pontaj 30 minute, timp care este platit cu tarif normal(salarul de incadrare impartit la 168 ore norma lunara unica indiferent daca luna are norma de 160 ore, 168 ore, 176 ore sau 184 ore.).
Va multumesc frumos!
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Munca la tura - ore suplimentare nicusan nicusan In conditiile organizarii muncii la tura continua, in doua schimburi a cate 12 ore, cu 5 salariati care deservesc tura: • salariatii beneficiaza de ... (vezi toată discuția)
Drepturi banesti andremaria67 andremaria67 buna ziua!in decembrie 2007 am fost preluati de o firma care ne-a introdus toate sporurile in salariu(inclusiv cel de toxicitate care conform ccmn nu se ... (vezi toată discuția)
Salarii sanatate 2011 runos runos Am un caz: asistent medical debutant Decembrie 2010: sal 2009 = 600 spor conditii = 300 lei (50%) ... (vezi toată discuția)