Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract colectiv munca la nivel unitate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract colectiv munca la nivel unitate

unde gasesc un model de contract colectiv de munca la nivel de unitate conform noilor modificari din 2011 a codului muncii/
Care modificari din 2011 ale codului muncii? Ultima modificare e in martie 2010!!
Pana nu apare in monitor vreo lege sau ordonanta de modificare, codul nu e modificat!
birta a scris:

unde gasesc un model de contract colectiv de munca la nivel de unitate conform noilor modificari din 2011 a codului muncii/

Nu exista nicio noua modificare adusa Codului Muncii in 2011 .. sunt doar propuneri aflate in stadiu de discutii.
Buna ziua
Ma puteti ajuta cu un contract colectiv de munca la nivel de unitate si cu un regulament intern conform modificarilor din mai 2011

Va multumesc anticipat
cristinao8@yahoo.com
Puteti lua ca model unul din ccm incheiate la nivel de ramura de activitate, grup de unitati sau chiar fostul CCMN pe care il p[uteti adapta la angajatorul respectiv

Modele gasiti aici:
[ link extern ]

Model regulament intern
[ link extern ] /