avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 825 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract colectiv munca la nivel unitate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract colectiv munca la nivel unitate

unde gasesc un model de contract colectiv de munca la nivel de unitate conform noilor modificari din 2011 a codului muncii/
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:34, 9 Martie 2012
Care modificari din 2011 ale codului muncii? Ultima modificare e in martie 2010!!
Pana nu apare in monitor vreo lege sau ordonanta de modificare, codul nu e modificat!
birta a scris:

unde gasesc un model de contract colectiv de munca la nivel de unitate conform noilor modificari din 2011 a codului muncii/


Nu exista nicio noua modificare adusa Codului Muncii in 2011 .. sunt doar propuneri aflate in stadiu de discutii.
Buna ziua
Ma puteti ajuta cu un contract colectiv de munca la nivel de unitate si cu un regulament intern conform modificarilor din mai 2011

Va multumesc anticipat
cristinao8@yahoo.com
Puteti lua ca model unul din ccm incheiate la nivel de ramura de activitate, grup de unitati sau chiar fostul CCMN pe care il p[uteti adapta la angajatorul respectiv

Modele gasiti aici:
[ link extern ]

[ link extern ]

Model regulament intern
[ link extern ] /

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Valabilitate ccm la nivel de ramura Gabriela Somesan Gabriela Somesan Buna ziua As dori sa stiu daca CCM la nivelul ramurii comert mai este valabil sau nu . Contractul (Contract nr. 42 din 11/02/2010 Publicat in Monitorul ... (vezi toată discuția)
Zile libere casatorie 2012 ionica86 ionica86 Buna ziua. Anul acesta oficiez casatoria si vreau sa stiu daca mai am dreptul la 5 zile libere platite asa cum era inainte. In noul cod al muncii doar se ... (vezi toată discuția)
Coeficienti salarii 2012 claudiaP claudiaP Buna seara, Ce coeficienti folosim pentru salarii incepand cu 01.01.2012? Va multumesc anticipat! (vezi toată discuția)