Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Bilant ONG - prevederi anuale
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Bilant ONG - prevederi anuale

Ce reprezinta in formularul 20 PREVEDERI ANUALE in cadrul unui bilant pt un ONG fara activitate economica ?

Cu ce date se completeaza ?
Rezultatul exercitiului,dar Dvs. inteleg ca nu ati avut activitate.
Zambetul este floarea sufletului.
- foarte interesant si placut motto-ul d-voastra . Pornind de la el as spune ca am cautat despre ce reprezinta aceste prevederi anuale pe net si nu am gasit nimic - zambet nu a mai fost si sufletul era trist .

Acum lasand gluma am intrebat la Finante, la depunere bilanturi ONG :
PREVEDERI ANUALE = cat prognozeaza administratorul ONG-ului ca va realiza cheltuieli si venituri din activitatile fara scop patrimonial in anul urmator