avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1907 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii CE FACEM CU MEDICALELE,FORMULARUL ROZ?????
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

CE FACEM CU MEDICALELE,FORMULARUL ROZ?????

Stie cineva ce facem cu certif. medicale din ianuarie 2011??se mai depun la sanatate?mai trebuie depus ceva odata cu ele?
Cel mai recent răspuns: luciapap , utilizator 11:15, 9 Februarie 2011
La acest moment eu stiu ca se vor trimite in continuare la casele de sanatate.
Nu stie insa nimeni cu ce alte formulare, pt. ca..... asa-i la noi !
Eu ma intreb daca statele de plata pt. ianuarie mai trebuie vizate de vreo institutie ?
Intrebare retorica, desigur pt. ca toata lumea stie ceva "din auzite"- concret, insa -ceata totala !
In ianuarie cand am depus statele la ITM am intrebat si mi s-a spus ca nu le mai depunem nicaieri,le arhivam la societate.
Se depun la casa de sanatate.
Statele de plata se depun la Casa de Sanatate ? Cum asa ? De unde stiti ?
Cami ai inteles gresit,nu statele se depun la sanatate ci certificatele de concediu medical. Statele nu se mai depun nicaieri.

Alte discuții în legătură

Declaratia inventar pt concedii medicale cristina dana bogdan cristina dana bogdan Ce intelegi prin \"accesorii\" la declaratia inventar pentru concedii medicale? Este vorba de declaratia care trebuie depusa pana la data de 15 februarie ... (vezi toată discuția)
Recuperare bani de la casa de sanatate nicoleta_blu nicoleta_blu Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti care sunt pasii de urmat pentru a recupera banii platiti angajatilor in perioadele de concediu medical de la casa de ... (vezi toată discuția)
Certificat concediu medical mihteo mihteo Ce face institutia cu Certificatul medical al unui salariat? Se mai depune la Casa de sanatate? Daca da, in ce termen? (vezi toată discuția)