Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii CE FACEM CU MEDICALELE,FORMULARUL ROZ?????
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

CE FACEM CU MEDICALELE,FORMULARUL ROZ?????

Stie cineva ce facem cu certif. medicale din ianuarie 2011??se mai depun la sanatate?mai trebuie depus ceva odata cu ele?
La acest moment eu stiu ca se vor trimite in continuare la casele de sanatate.
Nu stie insa nimeni cu ce alte formulare, pt. ca..... asa-i la noi !
Eu ma intreb daca statele de plata pt. ianuarie mai trebuie vizate de vreo institutie ?
Intrebare retorica, desigur pt. ca toata lumea stie ceva "din auzite"- concret, insa -ceata totala !
In ianuarie cand am depus statele la ITM am intrebat si mi s-a spus ca nu le mai depunem nicaieri,le arhivam la societate.
Se depun la casa de sanatate.
Statele de plata se depun la Casa de Sanatate ? Cum asa ? De unde stiti ?
Cami ai inteles gresit,nu statele se depun la sanatate ci certificatele de concediu medical. Statele nu se mai depun nicaieri.