Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii DECLARATIA INVENTAR PT CONCEDII MEDICALE
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

DECLARATIA INVENTAR PT CONCEDII MEDICALE

Ce intelegi prin "accesorii" la declaratia inventar pentru concedii medicale? Este vorba de declaratia care trebuie depusa pana la data de 15 februarie 2011.

Astept un raspuns. Multumesc
"Accesoriile" cum le denumeste formularul sunt penalitati de intarziere la plata si dobanzi calculate pentru neachitarea la termenele de scadenta a obligatiilor de plata principale.
Va multumesc.
Va rog sa-mi confirmati daca gandesc corect! Trebuiesc trecute sumele pe care le am de recuperat de la FNUASS la finalul fiecarui an 2006 - 2010 si prin "neachitate" eu inteleg - neachitate de catre ei , nu? adica eu ca firma am de recuperat sume de la ei si au ramas neachitate de catre ei pana la 01.01.2011, nu?
La Cluj am sunat azi dimineata la Finante si mi s-a spus ca s-a abrogat art in ce priveste obligativitatea certificatului de atest fiscala.
Am sunat la Sanatate si mi-au spus ca nu este adevarat, in plus trebuie depusa declaratia si in 0 impreuna cu certificatul de atestare fiscala.
Va rog sa imi spuneti ceva concret daca se poate pt. ca Institutiile Statului ... habar nu au decat sa isi bata joc de noi.
Declaratia se refera numai la FNUASS sau si la CASS ?
multumesc
lylyan a scris:

La Cluj am sunat azi dimineata la Finante si mi s-a spus ca s-a abrogat art in ce priveste obligativitatea certificatului de atest fiscala.
Am sunat la Sanatate si mi-au spus ca nu este adevarat, in plus trebuie depusa declaratia si in 0 impreuna cu certificatul de atestare fiscala.
Va rog sa imi spuneti ceva concret daca se poate pt. ca Institutiile Statului ... habar nu au decat sa isi bata joc de noi.
Declaratia se refera numai la FNUASS sau si la CASS ?
multumesc