avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 501 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... contract prestari servicii cu persoana fizica
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

contract prestari servicii cu persoana fizica

As dori sa stiu daca legea permite unei institutii publice sa incheie un contract de prestari servicii cu o persoana fizica neautorizata. (De exemplu sa incheie institutia un contract cu o persoana pentru legarea dosarelor ce vor fi arhivate.)
Daca da, care este legea care imi permite acest lucru?

Alte discuții în legătură

Contributii obligatorii pentru contract prestari servicii capitaneanu_mioara capitaneanu_mioara Buna ziua! As dori sa stiu ce contributii sunt obligatorii in cazul unui contract de prestari servicii incheiat intre o institutie publica si o persoana fizica ... (vezi toată discuția)
Contracte bryan bryan suntem o institutie publica , mai pot fi incheia contracte de prestari servicii cu alte persoane, chiar daca avem posturi vacante? e legal daca nu este as ... (vezi toată discuția)
Persoana fizica neautorizata bogdan77m bogdan77m Poate o institutie publica sa incheie un contract de colaborare / civil / de prestari servicii / conventie civila, cu o persoana fizica neautorizata? Aceasta ... (vezi toată discuția)